استقبال از کارگاه‌های تخصصی سلول‌بنیادی و پزشکی بازساختی

[ad_1]

استقبال از کارگاه‌های تخصصی سلول‌بنیادی و پزشکی بازساختی

مدیر برگزاری کارگاه‌های علمی تخصصی دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که در حاشیه دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی بازساختی برگزار می‌شود، از استقبال بیش از ظرفیت از این کارگاه‌ها خبر داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، احسان عارفیان مدیر برگزاری کارگاه‌های علمی تخصصی دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی بیان کرد: این کارگاه‌ها در دو حوزه توانمندسازی علمی و عملیاتی خواهند بود. به منظور بهره بردن از تجربیات و بار علمی اساتید برجسته داخلی و خارجی و همچنین مراکز فعال در این حوزه که سالیان سال سابقه کار در حوزه پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی دارند این کارگاه‌ها برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ۲۰ عنوان کارگاه در این برنامه در نظر گرفته شده است، محور اصلی کارگاه‌ها را سلول درمانی، ژن درمانی، مهندسی بافت و محورهای ایموسل‌تراپی ذکر کرد.
به گفته مدیر برگزاری کارگاه‌های علمی تخصصی دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استقبال چشم گیری ازاین کارگاه‌ها شده است و اکثر کارگاه‌ها کاملا پر شده و چند کارگاه حدود ۲۰ درصد ظرفیت خالی دارند که پیش بینی می‌شود تا زمان برگزاری پر شوند.
وی در راستای استقبال از کارگاه‌ها بیان کرد: درخواستهای متعددی داشتیم که برخی کارگاه‌ها افزایش ظرفیت پیدا کرده و یا مجدد برگزاری آن‌ها تمدید شود. این نشان می‌دهد جامعه ذی‌نفعان با حوزه این کارگاه‌ها که مشتمل بر دانشجویان، محققین و پژوهشگران سلول‌های بنیادی هستند به شدت درخواست کننده برگزاری و گرفتن چنین خدماتی از ستاد سلول‌های بنیادی معاونت علمی هستند.
عارفیان خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت زمان و مکان در برگزاری کارگاه‌ها و اینکه کیفیت برگزاری این کارگاه‌ها برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است، نخواستیم با هزینه کم شدن کیفیت تعداد شرکت کنندگان و کمیت را بالا ببریم. تلاش کردیم استاندارد کارگاه‌ها را در حد اعلی حفظ کرده و میزان کمیت آن را افزایش ندادیم.
وی افزود: در تلاش هستیم در سال جدی و یا در قالب دیگری این کارگاه‌ها را تمدید کنیم. اما فعلا نمی‌توان قول مشخص داد و یا زمانی برای آن معین کرد.
مدیر برگزاری کارگاه‌های علمی تخصصی دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گفت: موضوع این کارگاه‌ها در حوزه توسعه توانمندسازی منابع انسانی ما تعریف می‌شود. ما متعهد هستیم سطح دانش و توانمندی عملیاتی پژوهشگران و محققان مرتبط با سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را در کل کشور ارتقا دهیم و آن‌ها را با موضوعات نوین آشنا کنیم.
وی ادامه داد: دستاورد ما در سال گذشته آموزش بیش از ۳۰۰ نفر پژوهشگر مرتبط با سلول‌های بنیادی بوده و انتظار می‌رود امسال نیز بیش از ۲۰۰ نفر از این کارگاه‌ها بهره ببرند.
عارفیان با اشاره به اساتید برتری که از بهترین دانشگاه‌های دنیا در این کارگاه‌ها چندین مدرس حضور خواهند داشت، گفت: این افراد دستاورد‌ها و توانمندی‌های اخیر خود را طی چند روز بیان می‌کنند، لذا به واسطه حضور این اساتید کارگاه‌ها از کیفیت بالایی برخوردار است.
وی افزود: تاثیر و دستاورد این کارگاه‌ها در تقویت بنیه دانشی محققین و دانشجویان ایران بسیار بالا خواهد بود.
دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی بازساختی در تاریخ ۲۲ تا ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۶ به همت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود. در حاشیه این رویداد کارگاه‌های علمی تخصصی در حوزه سلول‌های بنیادی به‌منظور آشنا سازی با مفاهیم کاربردی و مرز دانش در تاریخ ۱۷ تا ۲۱ تیرماه در مرکز مرتبط با این حوزه در تهران برگزار خواهد شد.

پایان پیام/ ۲۹

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *