بسته توانمندسازی شرکت‌های فناور حوزه تجدیدپذیر تدوین می‌شود

[ad_1]

تدوین بسته توانمندسازی ویژه شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر یکی از چندین دستاورد نخستین نشست شرکت‌‌های نوآور، کار آفرین و دانش‌‌بنیان در این عرصه است که دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی به آن اشاره کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ چندی پیش نخستین گردهمایی شرکت های  دانش بنیان در حوزه انرژی های تجدیدپذیر از سوی ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدیدپذیر معاونت علمی برگزار شد، سیروس وطنخواه مقدم دبیر این ستاد درباره چالش های بیان شده از سوی شرکت های فناور حاضر در این نشست اظهار کرد: مباحث متنوعی از سوی شرکت ها در این زمینه مطرح شد که می توان به طور کلی این مباحث را در سه دسته قرار داد. در بخش نخست مسائل و چالش هایی بیان شد که شرکت ها در تعامل با ستاد و معاونت علمی و زیرمجموعه های آن با آنها مواجه می شوند. دسته دوم مشکلاتی هستند که در تعامل با سازمان‌ها و مجموعه‌های مالی و اداری همچون بوروکراسی های اداری پیچیدگی‌های قوانین مطرح شدند. در بخش سوم نیز مشکلاتی که در ارتباط با سازمان ها و شرکت های بین المللی وجود داشت از سوی شرکت ها مطرح شد.

وی ادامه داد: با توجه به خروجی نشست، تمهیداتی همچون ترغیب شرکت‌های فعال در حوزه تجدیدپذیر برای دانش بنیان شدن، تجمیع چالش‌ها، مشکلات و دغدغه‌های شرکت‌ها و تدوین راه حل برای هر یک از آنها در نظر گرفته شد. همچنین تدوین بسته توانمندسازی ویژه شرکت‌های فناور و دانش بنیان حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر با همکاری و تعامل هدفمند با صندوق نوآوری و شکوفایی و امور شرکت های دانش بنیان نیز انجام می شود.

وی همچنین بیان کرد: برگزاری نشست های تخصصی دوره ای برای شرکت های دانش بنیان، همکاری با امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان برای به روز رسانی فهرست خدمات و محصولات دانش بنیان حوزه تجدیدپذیر، تقویت کارگزاران ارزیابی صلاحیت، پیگیری مستقیم مشکلات شرکت ها نیز اندیشیده شده است تا بر پایه این موارد، برنامه‌ریزی های دقیق انجام شود و اقدامات آتی ستاد در این زمینه طرح ریزی خواهد شد.

دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدید پذیر معاونت علمی درباره استقبال شرکت ها برای حضور در این نشست ابراز کرد: با توجه به فرصت محدود اطلاع رسانی برای نشست، استقبال شرکت کنندگان بسیار چشمگیر بود، که این نشانگر این است که موضوع کسب و کار دانش بنیان در حوزه انرژی های تجدیدپذیر بسیار مورد توجه و استقبال است. بنابراین برگزاری نشست های بعدی و فراهم کردن بستری به منظور طرح، بررسی و رفع مشکلات شرکت ها در این حوزه، بسیار ضروری است.

انتهای پیام/25

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *