توسعه بخش اویونیک نیازمند مشارکت فعال شرکت‌های دانش‌بنیان است

[ad_1]

 

مسوول کارگروه اویونیک ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: توسعه صنعت اویونیک در ایران به مشارکت فعال شرکت‌های دانش‌بنیان نیاز دارد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محسن علوی‌سیرت مسوول کارگروه اویونیک ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص فراهم شدن شرایط توسعه صنعت اویونیک در کشور، گفت: در حال حاضر حدود 60 شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارد که در حوزه‌های ساخت زیرسامانه‌ها و سامانه هاي اویونیکي هواپیما قابلیت‌های مناسبی دارند.

وی افزود: توسعه صنعت اویونیک در ایران به مشارکت فعال شرکتهای دانش بنیان نیازدارد بنابراين تهيه چارچوبی برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان ضروري است در همین راستا و با هدف حمایت بیشتر از شرکتهای دانش بنیان، طرح پيگيري و تسهيلات اخذ گواهينامه هاي مورد نیاز از سازمان هواپيمايي كشوري برای این شرکت ها ضروري است.

به گفته علوی‌سیرت، حمايتهاي معاونت علمی و فناوري رياست جمهوري از شركتهاي دانش بنيان و همكاري سازمان هواپيمايي كشوري برای صدور گواهينامه هاي مربوطه به عنوان سازمان هاي تاثيرگذار در اين حوزه می‌توانند تضمین ‌کننده رشد و پیشرفت این صنعت باشند.

وی تصریح کرد: امروز در ایران حدود ۶ هزار نفر در بخش تعمیر و نگهداری هواپیما در شرکتهای مختلف مشغول به کار هستند که بخش مهمی از آن در حوزه اویونیک است. 

مسوول کارگروه اویونیک ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی ادامه داد: استفاده از این ظرفیت و به روزرسانی آن، می تواند در بهره مندی کشور از بازار بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی تعمیر و نگهداری هواپیما در جهان موثر باشد. 

وی همچنین بیان کرد: ارزش بازار MRO حمل‌ و نقل هوایی تجاری درسال ۲۰۱۴ حدود 62/1 میلیارد دلار بوده است. تخمین زده می‌شود که این بازار به ارزشی معادل ۹۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۴ برسد.

پایان پیام/23

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *