جوش زیر بغل را فوری درمان کنید

[ad_1]

کد خبر: 26618

تاریخ انتشار: جمعه 30 تير 1396 – 18:50

جوش زیربغل با قرمزی و خارش همراه است ، برای درمان و تسکین عوارض آن به سراغ نسخه های طبیعی و گیاهی خواهیم رفت.


به گزارش بهداشت نیوز، قرمزی ، خارش ، تیرگی ، برآمدگی های کوچک ، درد ، پوسته پوسته شدن و بوی بد از نشانه های جوش و خارش زیر بغل هستند . اگر چه جوش ها و خارش های سخت زیر بغل ترک خوردگی خشکی ، درد زیاد و تاول زدن را به همراه دارد که نیاز به مراقبت زیاد و مشورت پزشک را داد.جوش زیربغل


بیشتر جوش های زیر بغل با نسخه های خانگی و رعایت بهداشت درمان می شوند در این متن به شما نسخه های خانگی  پیشنهاد می کنیم که در از بین بردن جوش ها بسیار موثر هستند.


 


3 راه خانگی برای رفع خارش و سوزش جوش زیربغل و قسمت های حساس پوست بدن 


نسخه گیاهی و طبیعی رفع جوش زیربغل و گردن


1- با کمپرس آب سرد جوش زیربغل را تسکین دهید:


خارش و احساس سوزش زیر بغل را با کمپرس آّب سرد براحتی درمان کنید. دمای پایین و خنک خارش را کم و از بروز جوش جلوگیری می کند . مقداری یخ را داخل لباس پنبه ای بپیچید و دقایقی روی محل جوش قرار دهید و سپس دقایقی این کار را نکنید و دوباره این کار را تکرار کنید. این کار را روزانه 10 دقیقه انجام دهید تا جوش ها از بین بروند.همچنین  شست و شوی زیر بغل با آب سرد روزانه و خشک کردن کامل آن از خارش جلوگیری می کند.هرگز یخ را به طور مسقیم روی پوستتان قرار ندهید . سردی بیش از حد آن به پوستتان آسیب می زند.


حتی ممکن است کمپرس آب گرم هم به کاهش خارش ، تورم ، سوزش و نشانه های دیگر جوش کمک کند این کار را در روز چندین بار تکرار کنید و بعد از آن کمپرس آب سرد قرار دهید تا نتیجه بهتری دهد.


2-آلوورا روشی ساده برای تسکین خارش و درمان جوش زیربغل:


آلوورا خاصیت ضد باکتریایی ، ضد التهابی و نرم کنندگی پوست را دارد و درمان جوش ، قرمزی و خارش موثر است . ژل آلوورا را از برگ آن جدا کنید و روی موضع به مدت 20 تا 30 دقیقه با آب سرد بشوید این کار را 2 بار در روز انجام دهید.


3-روغن نارگیل روشی گیاهی و طبیعی برای رفع جوش زیربغل :


روغن نارگیل خارش را کاهش می دهد . روغن نارگیل موضع را مرطوب می کند و حاوی ویتامین e  و چربی های سالم است و خارش را تسکین می دهد و به روند درمان سرعت می بخشد و از بروز جوش های عفونی جلوگیری می کند.


یک قاشق روغن اسطخودوس را با 4 قاشق روغن نارگیل به خوبی ترکیب و به مدت 10 – 15 دقیقه روی موضع قرار دهید . پوست را با دستمال خشک کنید و این کار را روزی 2 بار انجام دهید.


 


منبع: نمناک


 


 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *