«نخستین جشنواره ملی فناوری‌های آب: بهره وری و بازچرخانی» برگزار‌ می‌شود

[ad_1]

با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشک‌سالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی ؛

«نخستین جشنواره ملی فناوری‌های آب: بهره وری و بازچرخانی» برگزار‌ می‌شود

 «نخستین جشنواره ملی فناوری‌های آب: بهره وری و بازچرخانی» با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشک‌سالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در خراسان رضوی برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «نخستین جشنواره ملی فناوری‌های آب: بهره وری و بازچرخانی» به همت دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری، بنیاد ملی نخبگان و سایر دستگاه های ذیربط استان با تکیه ‌بر متخصصین، محققین، مخترعین، نخبگان علمی و دست‌اندرکاران برجسته سراسر کشور در شهریورماه سال ۱۳۹۶ به مدت سه روز در دو بخش عمده علمی و فناوری برنامه ریزی شده است.
این جشنواره در راستای تحقق اهدافی چون گسترش روحیه نوآوری، شکوفایی، تتبع و فعالیتهای علمی و فناوری در حوزه بازچرخانی آب و فرسایش؛ اثربخش نمودن فعالیتهای نوآورانه و ارتقاء سطح و افزایش تعامل بین مراکز دولتی، بخش خصوصی و مراکز آموزشی و پژوهشی؛ شناسایی، معرفی و بسترسازی برای حمایت از نوآوران؛ ایجاد بستر تجاری‌سازی طرحهای نوآورانه و فناوریهای نوین برگزار می‌شود.
از استادان، پژوهشگران، متخصصان، مسئولان، صاحب‌نظران، مهندسان، مخترعین و دانشجویان در حوزه آب دعوت می‌شود تا با حضور در این اتفاق مهم، زمینه را برای برگزاری باشکوه و کارآمد جشنواره ملی بهره‌وری و بازچرخانی آب فراهم کنند.
در راستای تجمیع و تمرکز کلیه فعالیتهای علمی، دستاوردهای مختلف مرتبط با این جشنواره به نحوی طراحی شده است که دربرگیرنده کلیه ابعاد و علوم مرتبط با مهندسی آب باشد.
محورهای این همایش شامل پساب و آب‌های نامتعارف، آبیاری و زه آب، تامین، انتقال و توزیع، مصارف و مدیریت تقاضا، گیاه، خاک و مزرعه، نانو و فناوری‌های نوین، اقلیم و فضای سبز شهری است.
بخش‌هایی چون فن بازار، نمایشگاه اختراعات و تولیدات، نمایشگاه فنی تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای علمی برنامه‌های «نخستین جشنواره ملی فناوری‌های آب: بهره وری و بازچرخانی» را تشکیل می‌دهد.
 «نخستین جشنواره ملی فناوری‌های آب: بهره وری و بازچرخانی» با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشک‌سالی، فرسایش و محیطزیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۲۱ تا ۲۳ شهریورماه ۹۶ در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.
پایان پیام/۲۹

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *